2022/61
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
En hund opdager et dådyr der gemmer sig i marken. Sign. Simon Simonsen. Grisaille. Olie på malepap. 26,5×22.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag