2044/236
Skål på fod, fad samt kasserolle af sølv. Grann & Lagley og Eiler & Marløe, 20. årh. Vægt 1135 g. Diam. 16–29 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fad med gravering i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag