2044/​236

Skål på fod, fad samt kasserolle af sølv. Grann & Lagley og Eiler & Marløe, 20. årh. Vægt 1135 g. Diam. 16–29 cm. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fad med gravering i bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

4.000–5.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.