2045/285
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
Marklandskab. Usigneret. Betegnet Albert Wang på bagsiden. Olie på lærred. 28×47.
Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag