2031/579
Kræsten Iversen (f. Holsted 1886, d. København 1955)
Kystparti fra Svaneke. Sign. K. I. Olie på lærred. 65×85.
Enkelte større krakeleringer.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud