2103/49
Ludvig Skramstad (f. Hamar 1855, d. München 1912)
Norsk vinterlandskab med en mand i sin slæde. Sign. Ludvig Skramstad. Olie på lærred. 71×101.
Retoucheringer samt enkelte minimale reparationer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag