1945/467
Semiantikt Tyrkisk Sivas tæppe i Tabriz design. 20. årh.s første halvdel. 360×270 cm.
Erhvervet/Bagside med etikette fra Maple & Co., London.
Fremstår med pletter. Slidte frynser.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. november 2019
Vurdering
Hammerslag