2009/​144

“Anemone”, “Empire” m.fl. Samling skeer og serveringsdele af sølv bestående af større og mindre serveringsspade, strøske, tre middagsskeer, to dessertskeer, frokostgaffel, serveringsske og punchske. Diverse mestre, Rusland, Østrig-Ungarn m.fl. 19.-20. årh. Vægt ca. 667 gr. L. 18–30. (11)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvist graveret og punslet. Gaffel med skæve tænder.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK