2009/144
“Anemone”, “Empire” m.fl. Samling skeer og serveringsdele af sølv bestående af større og mindre serveringsspade, strøske, tre middagsskeer, to dessertskeer, frokostgaffel, serveringsske og punchske. Diverse mestre, Rusland, Østrig-Ungarn m.fl. 19.-20. årh. Vægt ca. 667 gr. L. 18–30. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvist graveret og punslet. Gaffel med skæve tænder.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag