Et par Gustavianeske prismelampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme behængt med prismer i kæder, støbt vædderhoveder samt profileret prismespyd. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 58. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 29. maj 2019