872/226
Et par svenske kommoder af hvidmalet træ, begge med plader af imiteret sten, sarg udskåret med tandsnit, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 83. B. 93. D. 47. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag