2438/​524

Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)

Vinterparti med markarbejdere der pløjer, 1933. Sign. monogram med datering. Olie på lærred. 103×135.

Mindre krakeleringer.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK

1151681 32.000 DKK
1002046 (Autobud) 30.000 DKK
1151681 30.000 DKK
1002046 (Autobud) 27.000 DKK
1151681 26.000 DKK
1002046 (Autobud) 25.000 DKK
1151681 24.000 DKK
1002046 14.000 DKK