2131/821
Finn Lynggaard (f. Balling 1930, d. 2011)
Cirkulært fad af brunviolet glas med bølgende kant indlagt med lyseblåt glas. Sign. monogram 83. Unik. H. maks. 16,5. Diam. maks. 41.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag