2425/​229

Russisk etui af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med niello-arbejde. 20. årh.s begyndelse. Tilsyneladende ustemplet. Vægt 108 g. L. 9 cm.

Dette emne handles i fuldmoms

Mindre alders- og brugsslitage, inkl. mindre mærker, ridser og afslag. Lidt træt lås. To indgraveringer indvendig i låg. En længere reparation i låget nærmest hængslerne.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK