1642/1525
Sparebøsse af bemalt metal “Elephant four stars”. H. 11 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Varia, 20. oktober 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||