2006/37
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Hvide roser med dugdråber på bladene. Sign. A. S. Balslöw 1845. Olie på træ. 22×29.
Minimale overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag