12015/3
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
To “Starlight” samt enkelt “Tonight'” lysestage af poleret aluminium. Fremstillet hos og mærket Georg Jensen. H. 6, 12 and 23,5. (3)
Alm brugsslitage, ridser.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag