12015/​3

Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)

To “Starlight” samt enkelt “Tonight'” lysestage af poleret aluminium. Fremstillet hos og mærket Georg Jensen. H. 6, 12 and 23,5. (3)

Alm brugsslitage, ridser.

Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK