12115/161
Erik Rasmussen (f. Frederiksberg 1943, d. Dannemare 2021)
“Aerobic”, pop-art komposition. Sign. Erik Rasmussen 1988, nr. 127/200. Litografi i farver. Bladmål 55×65. Uindrammet.
Intet at bemærke. Farvefrisk og ubrugt
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag