2142/932
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogkasse af massivt mahogni med tilhørende sokkel. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 76. B. 50,5. D. 36. Sokkel H. 5. B. 50,5. D. 36. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud