2143/916
Svensk design
Rektangulært spejl af massiv fyr med hylde. Model 279. Udført og mærket hos Glas Mäster, Markaryd. H. 144. B. 66. D. 9/22.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud