2041/​365

Vægur i kasse af mahogni, urskive af bemalet metal mrk. Jarvis, Horncastle. 19. årh. H. 82. B. 47. D. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger på urskive. Lodder og pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag