1709/1565
Kinesisk lotus blad med frø og snegl af udskåret hvid jade. 19.-20. årh. L. 7 cm.
Erhvervet i Hong Kong 1970-erne.
mindre afslag på kant
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag