1709/​1565

Kinesisk lotus blad med frø og snegl af udskåret hvid jade. 19.-20. årh. L. 7 cm.

Erhvervet i Hong Kong 1970-erne.

mindre afslag på kant

Varia, 2. marts 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK