2023/121
Hugo Mühlig, dennes kreds, 19. årh.
“Heimweg”. Landskab med ældre mand på vandretur. Usigneret. Olie på lærred. 62×50,5.
På bagsiden etiket fra Servatius Samling i Düsseldorf.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag