Jens Juel (f. Balslev på Fyn 1745, d. København 1802)
Christian VII i rød uniform. 1780erne. Usigneret. Oil on canvas. Oval. 71×55.
Proveniens: Tidligere i norsk privatsamling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019