2431/820
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Sommerdag ved bondegård, Bornholm. Olie på lærred. Sign. Olaf Rude. 73×100.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Mindre tegnestiftshuller i lærredet.
Fra
i
Vurdering
814246 |