1212/1007
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med jolle og Fregatten Jylland med strøgne sejl. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 64×48.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 21. marts 2012
Vurdering
Hammerslag