1317/270
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Kystparti med større sten. Sign. AM 62. Olie på lærred monteret på lærred. 22×36.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag