1951/296
Engelsk bakkebord med plade af fajance med printet dekoration i blåt. Understel af mahogni. Louis XVI form. 19. årh.s slutning. H. 63 cm. L. 67 cm. B. 56 cm.
Proveniens: Sjællandsk herregård
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud