2115/78
Ubekendt kunstner
Bevinget nymfe. Usigneret. Skulptur af patineret bronze, på sokkel af sort marmor. 20. årh. H. 61.
Ridser og mærker. Mindre kanthak på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud