902/837
Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021)
Uden titel, 1960erne. Sign. monogram. Bronze. Unika. H. 23. B. 27. D. 28.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021
Vurdering
Hammerslag