2009/129
Limonadesæt af glas med gulddekoration, bestående af kande, otte glas samt bakke. 20. årh. H. kande 24 cm. L. bakke 29 cm. (10)
Almindelig brugsslitage. Bakke med små afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag