2009/​129

Limonadesæt af glas med gulddekoration, bestående af kande, otte glas samt bakke. 20. årh. H. kande 24 cm. L. bakke 29 cm. (10)

Almindelig brugsslitage. Bakke med små afslag på kanter.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK