Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Kompositioner. Signeret Mogens Andersen. To litografier i farver. Bladstørrelse 46×42 og 57×41,5. Uindrammede. (2)
Mindre håndteringsmærker. Det ene værk med nogle folder, en rift langs kanten samt to huller i de øverste hjørner fra tegnestift.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
18 bud