11942/​71
Mogens Andersen: Kompositioner. Signeret Mogens Andersen. To litografier i farver. Bladstørrelse 46×42 og 57×41,5. Uindrammede. (2)

Be­skriv­el­se

Kompositioner. Signeret Mogens Andersen. To litografier i farver. Bladstørrelse 46×42 og 57×41,5. Uindrammede. (2)

Sælger oplyser

Mindre håndteringsmærker. Det ene værk med nogle folder, en rift langs kanten samt to huller i de øverste hjørner fra tegnestift.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

18 bud

1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.