1320/112
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Middelhavet med en by i baggrunden. Sign. C. Z. 09. Olie på lærred. 28×35.
Lærredet er dubleret. Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 13. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
24 bud