2443/1193
Safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 6,5 g. Front 14×16 mm. Str. 58.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Safir fremstår med slitage/ridser på overfladen.
Smykker og Fashion, 23. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag