1533/518
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 303”. Spisebord med plade af teak, krydsbensstel af eg med messingbøjler. Udført hos Andreas Tuck, Odense. H. 72. L. 160. B. 86.
Litteratur: Andreas Tuck/Salesco, katalog 1959.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. august 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud