2413/114
Fransk opsats af forgyldt bronze, rigt dekoreret med dansende kvinder, blomster og bladværk. 19. årh.s slutning. H. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Manglende skål.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag