2012/​9072

Et par gustavianske armstole af senere bemalet træ, hver med buede rygge, kannelerede armlæn, runde tilspidsede ben. Sverige, 18. årh.s slutning. (2)

Enkelte ridser og mærker. Restaureret.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag