2012/9072
Et par gustavianske armstole af senere bemalet træ, hver med buede rygge, kannelerede armlæn, runde tilspidsede ben. Sverige, 18. årh.s slutning. (2)
Enkelte ridser og mærker. Restaureret.
Selected, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag