1322/58
Kristian Kongsbøll (f. Strømmen 1880, d. København 1913)
“Selvportræt”. Usigneret. 1913. Olie på lærred. 24×16.
Udstillet: Kunstforeningen, “Kristian Kongsbøll 1880–1913”, nr. 132.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2013
Vurdering
Hammerslag