Else Alfelt (f. København 1910, d. sst. 1974)
Bjergtinder med rosa himmel. Sign. Else Alfelt. Olie på lærred. 80×97.
Udstillet: Kunstforeningen København, 1987, kat. nr. 99. Proveniens: Galleri Weinberger, København.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017