2025/205
Russisk ikon, motiv med den korsfæstet Jesus. Tempera på træpanel. 18. årh. 23,5×21.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag