2125/9048
Qum tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med rosetter, palmetter slyngede grene på lys bund. 20. årh.s midte. 368×228.
Let slitage langs kanter. Let slidte frynser.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag