2426/892
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående to pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1963. Model 2208. Udført hos Fredericia Stolefabrik. L. 128.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||