1831/1133
Perle- og diamantørestikker af 14 kt. guld hver prydet med ferskvandskulturperle flankeret af ti brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J). Klarhed: SI-P. Perlediam. 11–11,5 mm. L. 33 mm. (2)
Vurdering fra Gamla Västers Diamant dateret 16–5-2017 medfølger.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag