2132/11
Lav bergere af forgyldt træ, udkåret med løvehoveder, originalt polstret ryg og sæde, sargen kantet med frynser og kvaster. 19. årh.s slutning.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Sædet slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag