1946/345
Flamsk maler, 18. årh.
Malkescene med et bondepar ud for en stald. Usigneret. Olie på lærred. 25×37,5.
Lærredet er dubleret. Synlig støttelærred. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag