12107/​223

Fad af fajance, dekoreret i farver med blomster samt et bukkelfad prydet med fugl. 18. årh. Diam. 32 og 29. (2)

Fremstår med aldersrelaterede brugsspor glasurafslag.

Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK