12107/223
Fad af fajance, dekoreret i farver med blomster samt et bukkelfad prydet med fugl. 18. årh. Diam. 32 og 29. (2)
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor glasurafslag.
Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021
Vurdering
Hammerslag