1834/13
Agnes Slott-Møller (f. København 1862, d. Fyn 1937)
Stolt Adelus møde Terkel foran Kirken. Sign. Agnes Slott-Møller. Olie på lærred. 40×47. Samtidig ramme.
Mindre reparation/retouchering i højre side. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag