1309/135
Hjørneskab af almuemalet træ, prydet med blomsterdekorationer, front med to låger, bag hvilke hylder og skehylde, affasede hjørner. 19. årh. H. 192. B. 70. D. 46.
Nyere bemaling. Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud